A Kalocsai Múzeumbarátok Köre Ellenőrző Bizottsága ülésének jegyzőkönyve

Készült 2001. február 28-án 17.00 órakor a Viski Károly Múzeum igazgatói irodájában.

Jelen vannak: Kovács László, az Ellenőrző Bizottság elnöke
Asbóth Miklós, az Ellenőrző Bizottság tagja
Dániel Géza, az Ellenőrző Bizottság tagja
Romsics Imre titkár
Réz Ildikó gazdasági felelős
Jegyzőkönyvvezető: Kustár Rozália

Kovács László, az Ellenőrző Bizottság elnöke köszönti a megjelenteket, s javasolja, hogy a kiküldött meghívó szerinti napirendi pontokat tárgyalja az ülés.
Az Ellenőrző Bizottság egyhangúlag elfogadta az alábbi napirendet:

1.) A Kör 2000. évi gazdálkodásának ellenőrzése
2.) Egyéb

1.) Napirendi pont:
Romsics Imre titkár ismerteti a Kalocsai Múzeumbarátok Köre 2000. évi működéséről készített pénzügyi jelentést.
Az Ellenőrző Bizottság tagjai átnézik a Naplófőkönyv könyvelését.
Kovács László szóvá teszi, hogy - bár a 2000. évi zárás tollal íródott - a tételes könyvelés ceruzával történt, ez szerinte nem elfogadható.
Romsics Imre elmondja, hogy általános a Naplófőkönyv vezetése során, hogy a pénztár és a bankszámla kiadási - bevételi tételei tollal kerülnek kitöltésre, az összegek különböző szempontú bontása ceruzával. Az adóhatóság sem szabja feltételül a részletezés tollal történő kitöltését.
Asbóth Miklós osztja Kovács László kételyeit.
Az Ellenőrző Bizottság a Naplófőkönyv aláírásának feltételéül szabja, hogy a könyvvezetés tintával történjen.

Réz Ildikó az összes összegző értéket átírja tollal.

Az Ellenőrző Bizottság egyhangúlag elfogadta az alábbi határozatot:

Az Ellenőrző Bizottság 1/2001/1. számú határozata
Az Ellenőrző Bizottság tagjai elfogadják a 2000. év pénzforgalmáról szóló beszámolót.

Ezután az Ellenőrző Bizottság tagjai aláírják a Naplófőkönyvet.
Romsics Imre tájékoztatja a megjelenteket, hogy a pénzvagyon részét képezi az a 399 000 Ft, melyet az NKÖM-nek előlegeztünk eddig, míg a pályázaton nyert összeg megérkezik. Átutalása mostanában esedékes.

Kovács László és Asbóth Miklós ezután átnézték a kartonon vezetett készletnyilvántartást.
Az Ellenőrző Bizottság egyhangúlag elfogadta az alábbi határozatot:

Az Ellenőrző Bizottság 1/2001/2. számú határozata
Az Ellenőrző Bizottság elfogadja a Kör 2000. év december 31-i vagyonáról szóló beszámolót.

2.) Napirendi pont:
Asbóth Miklós sokallja a pénztárban a 2000. december 31-én lévő készpénz összegét. A folyószámlán kevesebb pénz van, pedig az aránynak fordítottnak kellene lennie.
Romsics Imre és Réz Ildikó ezt azzal magyarázzák, hogy sokszor vannak előre nem látható azonnali készpénzt igénylő akciók, illetve az év végi ünnepi nyitvatartáskor teljes mértékben akadozik a pénzforgás, ezért a pénztárból a folyószámlára csak január elején került a pénz.
Asbóth Miklós javasolja, hogy az ügyletek legalább egy részét átutalással kell végezni.
Réz Ildikó válaszában elmondja, hogy a legtöbb cég nem fogadja el az átutalást.
Asbóth Miklós szerint a bejövő összegeket azonnal a folyószámlára kell befizetni.
Réz Ildikó tájékoztatást ad, hogy az ügymenet nem ilyen egyszerű, neki minden tételt havonkénti elszámolásban le kell könyvelni. Az átadás - átvétel nehéz ügymenet, de nem lehet megkerülni, csak ő kezelheti a pénzt.
Asbóth Miklós felhívja a figyelmet, hogy fontos minél előbb szabályzatot elfogadni erről.
Romsics Imre jelzi, hogy a pénzkezelési szabályzatban ez benne kell, hogy legyen, de javasolja, hogy továbbra is ez a rendszer maradjon.

Több hozzászólás nem lévén, Kovács László bezárja az ülést.

Kovács László az Ellenőrző Bizottság elnöke | Asbóth Miklós az Ellenőrző Bizottság tagja
Dániel Géza az Ellenőrző Bizottság tagja